wianek komunijny

Wianek komunijny – jaki wybrać?

Sezon komunijny co prawda jeszcze się nie rozpoczął, jednak o skompletowaniu stroju na tę wyjątkową uroczystość warto pomyśleć wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Chociaż zwykle najważniejszy jest wybór sali, zaproszeń oraz odpowiednich dekoracji, równie istotna jest decyzja dotycząca kreacji, w tym nakrycia głowy dla dziewczynki. Jak wybrać odpowiedni wianek i czy każda komunijna stylizacja musi posiadać ten element?

Czy wianek komunijny jest niezbędnym elementem stroju?

Wianek komunijny jest nieodłącznym elementem stroju komunijnego. Nie tylko doskonale wygląda, ale niesie także ze sobą ukrytą symbolikę; wianki na komunię wykonane z białych kwiatów mają oznaczać czystość oraz niewinność. Wybierając kwiaty, z których ma być stworzona kompozycja, warto zdecydować się na mirt, który utożsamiany jest ze spokojem, radością oraz pogodą ducha.

Jak wybrać odpowiedni wianek komunijny?

wianek komunijny
Piękny wianek komunijny można zamówić tutaj.

Wianek komunijny powinien być przede wszystkim doskonale dopasowany do fryzury oraz całości stroju. Podczas wyboru powinno się także kierować wygodą i komfortem dziewczynki, która ma go nosić – nie może ani zbyt ciasno przylegać do fryzury ani być zbyt luźny, bowiem będzie to groziło jego spadaniem. Najlepiej zdecydować się na wianki komunijne, które są delikatne, niezbyt mocno rzucające w oczy, a przy tym pozbawione są nadmiaru ozdób, tasiemek oraz szarf, które mogłyby opadać uczestniczce Komunii na twarz.

Czy wianek z żywych kwiatów to dobry pomysł?

Wianek z żywych kwiatów jest doskonałym pomysłem, ponieważ idealnie oddaje on symbolikę uroczystości i z reguły wygląda bardziej estetycznie niż ozdoby stworzone z tasiemek oraz sztucznych kwiatów. Przy wyborze kwiatów koniecznie należy wziąć pod uwagę to, czy nie będą zbyt duże i nie będą wyglądały przytłaczająco w stosunku do całego stroju. Jednocześnie dobrze jest wybrać rośliny, które nie osypują się, nie brudzą i nie wydzielają intensywnego zapachu.