dziewczynka w żółtej sukience

Pierwsze ubranka dla dziewczynek – co warto kupić?

Pierwsze ubranka dla dziewczynki to ważna decyzja przed którą znajdują się wszyscy młodzi rodzice. Aby opieka nad maluchem była przyjemna i łatwa warto postawić na sprawdzone komplety oraz ciuszki, które zapewniają również wygodę niezależnie od pory dnia. W sprzedaży można znaleźć naprawdę duży wybór fasonów, materiałów oraz wzorów z jakich wykonana jest odzież dziecięca. Na co jednak warto zwrócić uwagę?

Ubranka dla dziewczynek – komfort i funkcjonalność

Podczas zakupu ciuszków dla dziewczynek w pierwszej kolejności warto przemyśleć czy są one wygodne i dobrze dopasowane. Skóra maluszka jest bowiem bardzo delikatna, dlatego też mogą podrażniać ją nawet niewielkie otarcia. W tym względzie warto zwrócić uwagę także na jakość oraz rodzaj materiału z jakiego wykonane jest ubranko, ponieważ to właśnie od niego zależy późniejszy komfort noszenia. Jest to szczególnie ważne podczas letnich upałów, kiedy to naskórek dodatkowo poci się co może powodować dyskomfort dla dziecka.

Ciuszki dla dziewczynek – jaką tkaninę wybrać?

Należy więc wybierać lekkie materiały wykonane z ekologicznej bawełny lub lnu z jej domieszką, które to zapewnią optymalne warunki wentylacji (nieodpowiednie są natomiast ciuszki wykonane z ze sztucznych tworzyw takich jak np. poliester).Podobna zasada obwiązuje również zimą. W tym okresie warto zdecydować się natomiast na bawełnę jako warstwę okrycia wewnętrznego.Najcieplejsze Najcieplejsze jako strój na zewnątrz są natomiast sweterki oraz bluzy z dodatkiem wełny bądź polaru. W przypadku kurtek warto stawić na odzież puchową.

Ładny wzór i kolor

Jak wiadomo najczęściej wybieranym kolorem w przypadku ciuszków dla dziewczynek jest róż oraz jego odcienie. W sprzedaży również najczęściej można znaleźć ubrania w tej barwie. Obecnie powszechna jest jednak również odzież wzorzysta w wielu kolorach a także fiolet czy standardowa biel w której dziewczynki wyglądają bardzo ładnie. Rodzice powszechnie decydują się także na zakup ubranek dla dziewczynek z ulubionymi postaciami z bajek, zawsze warto jednak pamiętać o jakości, a nie tylko o wyglądzie ubranka, ponieważ to właśnie od niego zależy wygoda użytkowania ubranka przez dziecko.