Otulacz bambusowy idealnym rozwiązaniem na pierwszą pościel dla noworodka

Otulacz jest jednym z podstawowych elementów dziecięcej wyprawki i stanowi pierwszą pościel dla noworodka. Swoją formą przypomina rożek i ma kształt dużej kwadratowej chusty. Po jego odpowiednim złożeniu możemy otulić nim niemowlaka. Coraz większą popularność zdobywają te, które mają możliwość zapięcia na rzep bądź ukryty zamek. Otulacz jest przeznaczony dla dziecka do 3 miesiąca życia. Jedną z największych zalet otulacza jest ich prostota. Dzięki swojej formie imituje on odczucie ciasnoty w brzuchu kobiety, dając dziecku nieocenione poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki zastosowaniu otulacza możemy przedłużyć sen dziecka, zmniejszyć objawy kolki oraz zminimalizować odruchy Moro.

Jaki otulacz wybrać?

Wybierając pierwszą pościel dla naszego malucha, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z najważniejszych jest rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Niezwykle ważne jest, by był on naturalny. Skóra niemowlaka jest niezwykle miękka, dlatego też łatwo na niej o obtarcia i odparzenia. Idąc tym tokiem myślenia, najlepszymi materiałami są bawełna i bambus. Otulacze bawełniane mają właściwości regulujące powietrze, co zapobiega przegrzaniu skóry. Bawełna jest niezwykle wygodna i komfortowa. Jednakże ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się otulacze bambusowe.

Otulacz bambusowy

Bambus podbija serca Polaków nie tylko w dziedzinach wnętrzarskich. Okrycia z bambusa są bardzo miękkie i niezwykle delikatne, dlatego też polecane są dla delikatnych skór dziecka, nawet tym, które mają skłonności do podrażnień, występowania AZS czy egzemy. Włókno bambusowe ciągle oddycha. W lecie lekko chłodzi i utrzymuje stałą temperaturę, w zimie zaś delikatnie ogrzewa. Ponadto ma właściwości higroskopijne, a jego chłonność wilgoci jest o 60% większa niż bawełny. Bambus niweluje równie szkodliwe działanie promieni UV, ma właściwości antygrzybiczne, antyodorowe oraz antybakteryjne. Z powodu wszystkich swoich właściwości materiał ten dostał rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, w przypadku wykorzystywania go do tworzenia pościeli dla niemowląt, Należy jednak pamiętać, iż decydując się na otulacz bambusowy, należy kupić taki, który jest wykonany w 100% z bambusa!

Zalety otulacza

Otulacz posiada wiele zalet, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla noworodka. Niektóre z nich to:

– uczucie bezpieczeństwa – noworodek czuje się jak w brzuchu mamy,

– ułatwia zasypianie,

– przedłuża sen,

– zapobiega odruchom Moro,

– reguluje temperaturę,

– redukuje bolesne kolki.

Jaki wiek najlepszy dla otulacza?

Należy pamiętać, iż otulacze szumisie.pl są przeznaczone dla nowo narodzonych dzieci. Odpowiedni czas użytkowania to 3 miesiące od narodzin.

Czy warto inwestować w bambus?

Prócz wspaniałych właściwości dla skóry naszego dziecka, bambus jest ekologiczny i biodegradowalny. Decydując się na zakup produktów wykonanych z włókna bambusowego, nie tylko dajemy noworodkowi to, co najlepsze, ale również przyczyniamy się do ochrony naszej planty przed zanieczyszczeniami.