Markery artystyczne – zabawa w kolorowanie porcelany

Każdy człowiek posiada w domu przynajmniej jeden nieatrakcyjny kubek, którego nigdy nie używa czy stare talerze odziedziczone po kimś w spadku. Markery artystyczne są doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o upiększenie nieładnej porcelany, a przy tym doskonałą okazją do zaangażowania dziecka w aktywną zabawę.
Markery artystyczne mają wiele zastosowań, jeżeli chodzi o zabawy dla dzieci. Można je wykorzystać do aktywnych przedsięwzięć, rozwijających u najmłodszych kreatywność oraz zdolności manualne, a także kształtujących ich zmysł estetyczny.

Najodpowiedniejsze markery artystyczne do malowania porcelany

Markery artystyczne do malowania porcelany są dostępne w wielu kolorach, dlatego dzięki nim, można stworzyć naprawdę fantazyjne wzory i rysunki. Są one wodoodporne i wysychają już kilka godzin po nałożeniu. Pigment w markerach tego typu jest całkowicie nietoksyczny, dlatego bez obaw można używać tak pomalowanej porcelany, która nadaje się również do mycia w zmywarce.

Do dzieła!

Aby stworzyć dziecku jego osobistą pracownię ceramiki, wystarczy bardzo niewiele elementów. Najważniejsze będą oczywiście różne kolory markerów, potrzebne do stworzenia ceramicznego arcydzieła. Oprócz tego warto zorganizować odpowiedni ołówek, który ułatwi małemu artyście zaprojektowanie wzoru, który potem zostanie przeniesiony na porcelanę.

Przyozdobiony markerami artystycznymi może zostać każdy element domowej zastawy, ale najlepiej oczywiście będzie się tworzyło na gładkiej powierzchni. Z tego powodu warto na początek pozwolić dziecku przyozdobić zwykły, biały kubek.

Zabawa w rysowanie markerami artystycznymi i przyozdabianie porcelany nie musi być zajęciem wyłącznie dla dzieci. Rodzic może, a nawet powinien aktywnie w niej uczestniczyć, a tym samym pomóc swoim pociechom w tworzeniu małych arcydzieł.

Dorośli mogą, na przykład, zaangażować się w projektowanie wzoru. Wymaga to dokonania szczegółowych pomiarów, aby wielkość rysunku pasowała do porcelany. W tej sytuacji pomocna będzie precyzja dorosłej osoby.