niemowlak w białej czapeczce

Czapka niemowlęca – jak ją dobrze dobrać?

Czapki dla niemowląt to element garderoby, który może przysporzyć rodzicom nie lada kłopotu. Jest ich bowiem bardzo duży wybór. Mają różnorodne rozmiary, kolory, fasony. Często ciężko zdecydować się na coś konkretnego, dlatego też warto wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze idealnej czapki niemowlęcej.

Jaki wybrać rozmiar?

Rozmiar czapki niemowlęcej jest bardzo ważny, gdyż musi ona dobrze trzymać się główki malucha. Zbyt mała czapka nie będzie zasłaniać delikatnych uszu dziecka, natomiast zbyt luźna będzie bobasowi przeszkadzać. Dobrze dopasowana czapka niemowlęca to taka, która nie zsuwa się na oczy i nie odsłania uszu. Przed zakupem czapki dla swojego dziecka warto zmierzyć obwód jego głowy w miejscu najszerszym. Obwód głowy można potem porównać z dostępną rozmiarówką. W przypadku, gdy obwód głowy dziecka jest pomiędzy danymi rozmiarami czapki warto wybrać większy rozmiar, by mieć pewność, że czapka nie będzie za mała. Czapki dla niemowląt My Basic są elastyczne i świetnie dopasowują się do głowy dziecka. Dla niemowląt świetnym rozwiązaniem są także czapki niemowlęce, które posiadają wiązanie pod szyją. Dzięki temu rodzic ma pewność, że czapka będzie idealnie przylegać do główki dziecka i nie zsunie się odsłaniając uszy.

Bawełna najlepszym materiałem na czapki dla niemowląt

Świetnym wyborem, jeśli chodzi o czapki niemowlęce, jest bawełna, szczególnie ta organiczna. Jest to niezwykle miękki i delikatny materiał, który nie gryzie i nie drapie. W czapkach z bawełny dziecko będzie czuło się komfortowo. Bawełna jest także tkaniną ciepłą, dlatego też wybierając czapki z tego materiału można mieć pewność, że dziecko jest dobrze chronione przed zimnem.

Produkty z certyfikatem – potwierdzona jakość

Oczywiście rodzice mogą także wybierać spośród innych materiałów oprócz bawełny, jak włókna bambusowe lub len. Te materiały są przyjemne w dotyku i czapki z nich wykonane na pewno idealnie sprawdzą się u dziecka. Produkty, które spełniają odpowiednie normy posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. Warto postawić na czapki niemowlęce, które są opatrzone tym certyfikatem.

Czapki dla niemowląt muszą cechować się dobrą jakością, gdyż tylko to da gwarancję komfortu noszenia. Warto postawić na produkty sprawdzone, z certyfikatem.