Wybór dobrej kurtki dla dziecka

Jest z pewnością kilka kwestii, o których należy pamiętać przed zakupem zimowych płaszczy dla dziewczynek. Jakie powinny one posiadać cechy i czy różnią się czymś od kurtek chłopięcych?

Przede wszystkim ocieplenie

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że najistotniejszą kwestią jest ocieplenie kurtki. Rzecz w tym, aby izolowała ona zimno, nie pozwalając dziecku przemarznąć.

płaszczyk dla małej dziewczynki

Kupując kurtki dziewczęce trzeba mieć na uwadze, że w zimie różnice temperatur sięgają nawet 20 stopni. Kiedy temperatura jest powyżej 0, dziecko nie powinno oczywiście zakładać tej samej kurtki co przy -15 stopniach. Dlatego też, jeśli tylko można sobie na to pozwolić, warto dokonać zakupu dwóch kurtek.

Kurtki dla dziewczynek i chłopców

Wydaje się, że generalnie kurtki dla dziewczynek jak i dla chłopców powinny posiadać podobne cechy. Jednakże, ich krój jest nieco inny. Im starsze są natomiast dzieci, tym bardziej różnią się kurtki i inne ubrania dziewczęce od chłopięcych.

Generalnie jednak, najważniejsze przy wyborze ubrań nie jest to, aby kurtka była jak najbardziej chłopięca czy też dziewczęca. Istotne jest, aby była dopasowana do konkretnego dziecka. Chodzi tutaj o dopasowanie rozmiaru, ale również o spasowanie gustom malucha.