Tęczowa tolerancja

Dzisiaj w ręce wpadła mi w ręce stara gazeta, w której natrafiłam na zdjęcie z Kampanii przeciw Homofobii. Zdjęcie przedstawiało rodzinę – rodziców i córkę lesbijkę, która jak głosi hasło na zdjęciu – nauczyła ich mówić otwarcie.

Nie dziwię się, że powstała ta kampania, zdaję sobie sprawę, że wiele osób homoseksualnych ukrywa swoją orientację przed najbliższymi…. z obawy o odrzucenie. A takie działanie mają pokazać rodzicom, szczególnie tym bardzo  konserwatywnym, że to nie koniec świata. Osoby homoseksualne mogą mieć rodziny, świetnie realizować się w życiu zawodowym i prywatnym.

Taka informacja od dziecka to przede wszystkim szok, która wymusza naturalne myśli rodzica, gdzie popełniłem błąd w wychowaniu swojego dziecka, a do tego dochodzi obwinianie siebie i innych. Myślę, że to niełatwa próba przed rodzicem, nie wiem sama jak bym się zachowała się w takiej sytuacji, ale wiem że kocham bezwzględnie moje dziecko i będę kochać niezależnie, jakim będzie człowiekiem.

Nie mam problemu z tolerancją osób homoseksualnych, w branży graficznej znam kilka osób, które otwarcie deklarują swoją orientację i nie raz pojawiały się na imprezach firmowych ze swoim partnerem. Jeśli będziesz spotykać osoby na co dzień, z pewnością zrozumiesz że osoby homoseksualne nie różnią się niczym od pozostałych, które spotykamy na co dzień. Co więcej cieszy mnie, że powstają takie kampanie, że media i youtuberzy, jak np. Gimper, który jest popularny wśród młodzieży porusza ten problem.

Osoby młode, które znajdują w oparcia w najbliższych szukają pomocy w Internecie, dlatego dobrze temat jest nagłaśniany i Polska musi mierzyć się z tematem homofobii.