pościel gwiazdki

Pościel dla niemowlęcia – na co zwracać uwagę?

Pościel dla dziecka to zakup, którego nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Niemowlę spędza bardzo dużo czasu w łóżeczku, więc należy zatroszczyć się o jego komfort i bezpieczeństwo przez wybór pościeli odpowiedniej jakości.

Pranie w wysokiej temperaturze

Dobra pościel do łóżeczka dla niemowląt, podobnie jak każda inna pościel, będzie stopniowo gromadziła różne zabrudzenia, w tym drobnoustroje, które mogą powodować choroby. Dzieci są dużo bardziej wrażliwe od dorosłych, a ich układ odpornościowy nie jest w pełni rozwinięty, dlatego ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Materiał, z którego wykonana jest do łóżeczka pościel niemowlęca, musi nadawać się do prania w wysokich temperaturach. Dodatkowo powinien być na tyle trwały, żeby dobrze znosić częste, systematyczne pranie.

Pościel antyalergiczna

Nie ma problemu ze znalezieniem antyalergicznej pościeli do łóżeczek. Coraz więcej dzieci ma problemy z różnego rodzaju alergiami, więc już od pierwszych dni życia warto zatroszczyć się o to, żeby dziecko nie miało kontaktu z drażniącymi substancjami, które mogą wywoływać niekorzystną reakcję. Taka pościel nie jest droga, jednocześnie pozwoli na zapewnienie maluchowi większego komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *