Plastyczne cuda

Dzisiaj w telewizji oglądałam razem z mężem program o operacjach plastycznych w Polsce. Jestem zaskoczona, jak wiele osób cierpi na specyficzne choroby, które nie raz determinują nasz wygląd. To bardzo przykre, kiedy np. od dzieciństwa maleństwo zmaga się z ‚innym’ wyglądem, przez co często zostaje odrzucone przed środowisko rówieśników, a przy tym traci pewność siebie przez cały okres szkolny. Po to są właśnie takie zabiegi.

Operacja krzywego nosa, odstających uszu…a przecież istnieje tyle nieznanych nam zespołów, których przypadki oglądamy później w programach telewizyjnych. Co innego jeśli operacja to nasze ‚widzimisię’, które w konsekwencji zamiast pomóc, może nam jeszcze dodatkowo zaszkodzić. Dobrze przecież wiemy, co stało się z twarzą Michaela Jacksona.

Decyzja o operacji na pewno nie jest łatwą sprawą i trzeba się do niej przygotować. Wiem sama, że ja nigdy nie zdecydowałabym się na taki zabieg, bo bardzo boję się operacji i unikam anestezjologów, jak ognia. W tym programie, gdzie występował ceniony i bardzo popularny Dr Szczyt  był pokazywany przypadek kobiety, która została okaleczona przez swoje byłego partnera, przez co jej skóra nosiła widoczne i nieestetyczne znamię. Szczerze współczułam tej kobiecie. Jej historia niesie nie tylko defekt w postaci tej okropnej blizny, ale i długoletnie cierpienie psychiczne, jakie otrzymała od swojego partnera, który okazał się jej największym wrogiem.

Ostatecznie zyskała nowy wygląd i mogła zacząć nowe życie. Naprawdę wzruszyłam się oglądając ten odcinek, szczerze polecam.

Podsumowując, takie operacje w tych sytuacjach nie raz ratują nam życie i przynoszą nam komfort psychiczny. Podziwiam zdolności chirurgów, którzy swoimi dłońmi i wiedzą medyczną potrafią najzwyczajniej w świecie odmienić ludzki los. Jeżeli komuś to ma przynieść ulgę i satysfakcję, jak najbardziej polecam taki zabieg, oby była to jednak decyzja z głową, przemyślana i pewna na sto procent.

Życie mamy jedno i oby było ono najpiękniejsze.