Piękne ciało w trakcie ciąży

Pewnie niejedna z Was zmaga się z dodatkowymi kilogramami po tej długiej i nie raz niełatwej drodze, ale jakże pięknej. Nie cofnęłabym, ani jednej chwili z okresu, kiedy nosiłam brzuszek, wiem jednak że jeśli my panie będziemy zaniedbywać naszą urodę w trakcie tych 9-ciu mięsięcy, już po będzie jeszcze trudniej. O czym mówię? Nie ma, co narzekać tylko trzeba stale ćwiczyć, robić lekkie treningi i w żadnym wypadku nie rezygnować z aktywności fizycznej. Łatwo powiedzieć, pomyślicie…

Niestety systematyczność to jedyna droga do osiągnięcia sukcesu. Niektóre z pań mają taki metabolizm, że i ja całe życie zazdrościłam im tego jak wyglądają, ale nie ma co marudzić i trzeba zabierać się do pracy. Myślę, że w każdym większym mieście znajdziecie szkoły rodzenia i zajęcia gimnastyczne dla przyszłych mam. Na takie właśnie zajęcia chodziłam ja przed narodzinami Fabianka. Sport nigdy nie był mi obcy, ale czasem przemawiało przeze mnie lenistwo i potrafiłam leżeć przed telewizorem z miską chrupek…W tym momencie do akcji wkraczał mój kochany mąż, który zachęcał mnie do ćwiczeń i wspólnie we dwoje wykonywaliśmy trening na podłodze w domu.

Poza tym w telewizji internecie nie brakuje mentorek w sprawie ćwiczeń dla pań, niezależnie czy mamy brzuszek czy chcemy pozbyć się dodatkowych kilogramów, warto ćwiczyć ale zwracajmy kochane uwagę na rodzaj ćwiczeń tak, aby nie zaszkodzić sobie, ani w najgorszym wypadku naszemu maleństwu. Bardzo dbajmy o nasz kręgosłup, bo to znosi największe obciążenie w trakcie tych długich miesięcy.

Ja swoje ćwiczenia na samym początku ciąży zaczęłam od programów treningowych Ewy Chodakowskiej, która jest dla mnie prawdziwym autorytetem. Kolejno, siostry Bukowskie, młode ale jakże ambitne i ciekawe dziewczyny, które zarażają Polki do ćwiczeń.

Kochane, powodzenia w ćwiczeniach!