noszenie niemowlaka na ręcach

Na co warto zwrócić uwagę wybierając nosidełko dla dziecka?

Nosidełko dla dziecka to jedna a tych rzeczy, z którymi ciężko jest się rozstać, gdy już doświadczy się jej niesamowitych zalet. Nosidełka dla maluchów występują w sklepach w olbrzymiej różnorodności, dlatego czasem tak trudno jest się rodzicom zdecydować na wybór konkretnego modelu. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu nosidełka?

Materiał wykonania

Choć zwykle niewiele osób zwraca uwagę na ten element, materiał z którego wykonane jest takie nosidełko dziecięce może mieć kluczowe znaczenie. Przede wszystkim powinno być ono zrobione z materiału, który posiada odpowiedni atest i może być stosowany w produktach dla najmłodszych. Idealnie w tym celu sprawdzi się między innymi bawełna.

Nosidełko dla dziecka dostosowane do wieku

ojciec nosi dziecko w nosidleWarto również dokonując wyboru, kierować się wiekiem dziecka. Nie wszystkie nosidełka można zastosować od pierwszych miesięcy. Klasyczne nosidła przeznaczone są przede wszystkim dla tych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. W przypadku młodszych, warto rozejrzeć się za specjalnym nosidełkiem, gdzie możliwa jest pozycja leżąca lub na przykład zdecydować się na chustę.

Choć rodzic ma to do siebie, że zwykle myśli najpierw o dziecku, warto wybierając nosidełko brać pod uwagę również swoją własną wygodę. W tym celu warto przetestować wcześniej dane nosidełko, by sprawdzić czy na przykład szelki są dostatecznie grube i miękkie, by nie wpijać się w ciało. Warto pamiętać, że czasem przyjdzie nam nosić dziecko przez dłuższy czas. Wówczas również powinno być ono dostatecznie wygodne.

Podpora pleców

Warto także zwrócić uwagę na to czy plecy w nosidełku są odpowiednio usztywnione. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dzieci, gdyż pozwala utrzymać względnie prawidłową pozycję ciała i nieco odciążyć młody kręgosłup.