idealne buty do nauki chodzenia

Jakie powinny być buty do nauki chodzenia?

Chodzenie to jedna z najbardziej pożądanych przez rodziców umiejętność u swojego malucha. Widok samodzielnie poruszającego się dziecka jest niezwykle wzruszającą chwilą, która na zawsze zapada w pamięci. Proces nauki chodzenia nie jest jednak łatwy i wymaga odpowiedniego przygotowania dziecka. Sprawdźmy, jakie powinny być buty do nauki chodzenia.

Jak wybrać buty?

Zanim wybierzemy się na zakupy po buty do nauki chodzenia, dokładnie zmierzmy stopę naszego dziecka. W tym celu możemy użyć miarki lub zwykłego patyczka, na którym zaznaczamy koniec paluszków malca, a następnie łamiemy patyczek w tym miejscu i udajemy się z nim do sklepu. Odpowiedni rozmiar bucika dla dziecka, które będzie uczyło się chodzić, powinien zapewniać stopie swobodę i komfort. Bucik powinien być centymetr dłuższy od dziecięcej stopy.

Jakie cechy powinny spełniać pierwsze buciki?

Buty do nauki chodzenia powinny zapewniać pełną stabilność. Oznacza to, że stópka musi być dobrze trzymana, nie może mieć zbyt wiele luzu, a jednocześnie bucik nie może krępować jej ruchów i zbyt mocno usztywniać pięty. Zwróćmy uwagę na podeszwę. Ważne żeby była odpowiednio elastyczna. Podczas nauki chodzenia, komfort i wyrabianie właściwych ruchów zapewni zginanie się podeszwy. Proces ten powinien zachodzić na wysokości pierwszej z trzech części obuwia, licząc od strony palców. Kolejnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę są noski bucika. Powinny one być zaokrąglone.

Dzięki temu, maluszek zyska pełną swobodę w zakresie ruchów paluszkami. Buciki powinny być możliwie najbardziej lekkie. Chodzi o to, by zbyt duża waga nie stanowiła utrudnienia przy chodzeniu i nie męczyła dziecka. Środek powinien być pokryty, którymś z naturalnych materiałów. Zapewni to oddychanie skóry, zabezpieczy przed nadmiernym poceniem, które może być przyczyną rozwoju bakterii.