Jak wybrać bezpieczne sztućce dla dzieci?

Żeby zagwarantować dziecku bezpieczeństwo podczas posiłku, trzeba zadbać nie tylko o skład dania i jakość poszczególnych składników, ale także o odpowiednią zastawę. Porcelanowe talerze czy kubki szybko mogą ulec uszkodzeniu – wystarczy chwila nieuwagi, żeby się potłukły, a przy okazji zraniły dziecko. Unikać należy także przeznaczonych dla dorosłych widelców czy noży, które w rękach dziecka stanowią realne zagrożenie. Jakie kryteria powinny spełnić bezpieczne sztućce dla malucha?

komplet kolorowych sztućców dla malucha

Które sprawdzą się najlepiej?

Żeby dziecko przy stole było bezpieczne, należy przede wszystkim zaopatrzyć je w dostosowane do jego potrzeb sztućce. Te muszą być mniejsze niż tradycyjnie używane przez dorosłych, a także mieć zaokrąglone, nie stwarzające ryzyka zranienia brzegi. Najlepiej, żeby widelce i noże były lekkie, odporne na uszkodzenia, nie tłukące się. Jeśli chodzi o materiał wykonania, w przypadku sztućców dla dzieci, najlepiej sprawdzą się plastik czy melamina, które łatwo się czyszczą, są praktyczne i bezpieczne.

Gdzie kupić idealne sztućce dla malucha?

Gdzie szukać bezpiecznych łyżek, widelców i noży dla dzieci? Te oferują zarówno specjalistyczne sklepy dziecięce, jak i takie punkty sprzedaży z wyposażeniem kuchennym: https://ostry-sklep.pl/sztucce-dla-dzieci. Najważniejsze, żeby podczas zakupu upewnić się, że sztućce są miękko wykończone i lekkie, a dziecko posługując się nimi będzie bezpieczne.