Jak spędzać czas z dzieckiem?

baby-baby-with-mom-mother-kiss-tenderness-67663-largeCzas, który poświęcamy naszemu maleństwu jest bardzo ważny. Niestety nie zawsze możemy poświecić go w takiej ilości, jak byśmy tego chciały. Jak zatem włączyć zabawę do codziennych obowiązków, tak aby nasze dziecko było zawsze uśmiechnięte? Oto moje sprawdzane sposoby 🙂 :

  1. włączmy domowników do obowiązków – gotowanie i sprzątanie może być świetną zabawą dla całej rodziny, wystarczy tylko zachęcić nasze dziecko, a z pewnością będzie chętnie wypełniać powierzone obowiązki. Zawody w sprzątaniu zabawek na czas, kto by nie chciał spróbować? 😉
  2. zaplanujmy każdy dzień – na zabawę często brakuje czasu, kiedy to rodzice wracają zmęczeni po pracy do domu, stwórzmy zatem plan, które zorganizuje nas na poszczególne godziny. Wspólne śniadanie, odrabianie lekcji, sprzątanie domu, wypad na zakupy ktoś to musi przecież zaplanować!…przychodzi piątek i brakuje pomysłów na aktywny weekend, zastanówcie się, jak chcielibyście wspólnie spędzić czas, tak by nie przesiedzieć tego czasu w domu.
  3. proste czynności = dużo zabawy, nawet drobne czynności takie, jak zakupy czy podlewanie kwiatków przez nasze dziecko może być świetną zabawą i sposobem na wykazanie się. Przygotowywanie obiadu to przecież świetna okazja, aby nasze dziecko pokroiło składniki, wspólnie z mamą rozwałkowało ciasto czy bacznie obserwowało działanie piekarnika. Prace porządkowe takie, jak wypakowywanie zmywarki również może Was zintegrować, a do tego nauczyć zdrowych nawyków takich, jak: sortowanie śmieci, sortowanie sztućców, zmywanie naczyń…Wszystko zależy od kreatywności mamy, która zyska nie tylko pomocnika, ale i wiernego towarzysza w codziennych obowiązkach.