Inwestycja w przyszłość dziecka

słownik nauka angielskiegoChyba każdy odpowiedzialny rodzic zdaje sobie sprawę, że w dużej mierze odpowiedzialny jest za przyszłość swojego malucha. I wcale nie chodzi tu o najbliższą przyszłość – rodzicielskie wybory mają realny wpływ na późniejszą karierę zawodową potomka. Dlatego tak wielu rodziców wybiera dodatkowe zajęcia, na które maluchy uczęszczają po szkole. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że zdobyte w młodym wieku umiejętności mogą procentować później.

Dziecięce obozy językowe

Są doskonałym sposobem na spędzenie wakacji w przyjemny i pożyteczny sposób. Uczestnicy obozów językowych nie tylko mogą poznawać nowe miejsce i nowych ludzi, ale także kształcić swoje umiejętności języka obcego. Ważny jest fakt, że językowe obozy dla dzieci nie skupiają się na suchej nauce gramatyki i zasad, ale uczą posługiwania się językiem w praktyce – na żywo.

Szachy

Gra w szachy uznawana jest powszechnie za zajęcie mało interesujące i dla większości osób zwyczajnie nudne. Tymczasem dzięki tej królewskiej grze dziecko ma szansę znacznie podnieść swoje zdolności do skupiania uwagi. Szachy rozwijają zdolność logicznego rozumowania i uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Zajęcia szachowe polecane są także dzieciom nadpobudliwym i mającym problemy z koncentracją.

Artykuł powstał przy pomocy serwisu Glossa.pl