Figurki z serii Funko Pop

Miłośnicy gier, komiksów oraz filmów i seriali uwielbiają zbierać różnorodne akcesoria powiązane z ich ulubionymi produkcjami. W ostatnich miesiącach jednym z najpopularniejszych gadżetów stały się urocze figurki Funko Pop. Co warto wiedzieć na ich temat?

Firma Funko

Firma zaczęła swoją działalność dopiero pod koniec lat 90, ale już dziś jest jednym z najpopularniejszych na świecie producentów zabawek. Przedsiębiorstwo skupia się na produkcji uroczych figurek przedstawiających postacie ze współczesnej popkultury. Bez cienia wątpliwości jedną z najpopularniejszych serii zabawek wydanych przez tę firmę jest seria Funko Pop.

Zabawki z tej serii obejmują wszystkie najważniejsze produkcje filmowe, gry oraz książki, które zostały wydane w ostatnich latach. Oznacza to, że z powodzeniem można znaleźć figurki przedstawiające m.in. obsadę produkcji Marvela, Pixara, Disneya czy też postacie z serialu Rick i Morti lub z Harrego Pottera, Star Wars oraz z wielu innych kluczowych produkcji. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wszystko to sprawia, że Pop figurki cieszą się niewiarygodną popularnością zarówno w Polsce, Europie, jak i na świecie. Będące w sprzedaży figurki najczęściej mają rozmiar około 10 cm oraz każdorazowo wykonane są z wytrzymałego winylu. Dzięki temu odznaczają się one wyjątkową wytrzymałością i mogą posłużyć nabywcy przez długie lata.